Axhenda/ Mbledhja e qeverive Shqipëri-Kosovë, do të firmosen 4 marrëveshje

Kliko per me shume info

Mbledhja e qeverive Shqipëri-Kosovë, do të firmosen 4 marrëveshje Dy qeveritë, të Shqipërisë dhe të Kosovës do të mblidhen në Vlorë, në kuadër dhe të festave të nëntorit, ku do të firmosen katër marrëveshje.

Sipas axhendës, mbledhja e qeverisë do të fillojë në orën 16:00 të së hënës së 27 nëntorit, në Shtëpinë e Falmurit, dhe në orën 17:00 do të bëhet nënshkrimi i marrëveshjeve ndërqeveritare.

Kliko per me shume info

Rreth orës 17.30 është parashikuar një konferencë e përbashkët për shtyp e dy kryeministrave, Edi Rama dhe Ramush Haradinaj për tu përmbyllur më pas me një darkë zyrtare.
Ndërsa më 28 nëntor në orën 12:30 do të bëhet dhe shpallja e logos zyrtare të Skënderbeut ku sërish do të mbajën fjalën e rastit të dy kryeministrat./rtk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.