Atentat me tritol, shpërthen makina në Tiranë

Një makinë ka shpërthyer mëngjesin e sotëm pranë Kopshtit Botanik në Tiranë. Mësohet se nuk ka persona të lënduar. Makina është e tipit “Passat” me targa AA 946 EE. Dhjetëra forca policie ndodhen në vendin e ngjarjes. Nuk dihet ende pronari i automjetit.

Burime në vendin e ngjarjes thanë se dyshohet se mjetit i është vendosur rreth 200 gr tritol pasi shpërthimi ka qenë i fuqishëm. Në momentin e shpërthimit automjeti ka qenë i parkuar. Ekspertët ndodhen në vend dhe kanë nisur mbledhjen e gjurmëve.

LEXO EDHE:  Vendi me mijëra shqiptarë në alarm të madh, pritet të goditet nga stuhi vetëtimash
Kliko per me shume info

 

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here