Arti në zi, ndahet nga jeta vokalisti legjendar

Kliko per me shume info

Është ndarë nga jeta në moshën 96-vjeçare legjenda e muzikës, Jon Hendricks.

Lajmi për vdekjen e tij është konfirmuar për mediat amerikane nga e bija, Aria.

Kliko per me shume info

Stili unik i këngëtarit e ndihmoi që të ngjitej në majat e muzikës botërore dhe shpesh cilësohej si “poet laureat i xhazit”. Ai njihej gjatë viteve të ’50-ta si pjesë e treshes së famshme Lambert, Hendrick dhe Ross.

Suksesin më të madh e kishte në karrierën solo kur më së miri shfaqi mjeshtërinë e stilit të vokalit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.