Arrestohet shqiptari bashkë me dy miqtë e tij kinezë, merreshin me pastrim parash. Për dy javë 1.8 mln paund

Kliko per me shume info

Një gjykatë britanike dënoi tre persona, dy kinezë dhe një shqiptar për pastrim parash. Fation Koka, 30 vjeç, në bashkëpunim me dy kinezë, akuzohen se kanë pastruar rreth 1.8 milionë paund në bankat britanike brenda 2 javësh.

Fen Chen, 32 vjeçe dhe Ying Lin, 27 vjeç, kanë pastruar shifra të jashtëzakonshme parash midis 30 Korrikut dhe 15 Gushtit të vitit 2016.

Kliko per me shume info

Policia i arrestoi ata në momentin që shqiptari po u dorëzonte kinezëve një çantë me 300,000 paund. Ata u arrestuan në parkingun e një supermarketi më 15 Gusht 2016, moment ky që mund ta shihni edhe në videon. 180,000 paund të tjera dhe një makinë që shërbente për numërimin e parave u sekuestruan në shtëpinë e Fen Chen. Oficerët zbuluan edhe mesazhe që Koka dhe Fen Chen kishin shkëmbyer me njëri-tjetrin, për një shkëmbim që kishte ndodhur në të njëjtin parking më 31 Korrik 2016.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.