Arrestohet 31-vjeçari, merej me kontrabandë mallrash

Kliko per me shume info

Një tjetër rast me kontrabandë mallrash është goditur nga policia kufitare në Qaf-Morinë- Kukës, ku është bërë i mundur edhe arrestimi i një personi.

Specialistët e Sektorit për Hetimin në DVKM Kukës, arrestuan në flagrancë shtetasin B. K, 31 vjeç, banues në Tiranë.

Kliko per me shume info

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në vendin e quajtur “Kryqëzimi i planit të Pates”, rreth 1 km largësi me kufirin jeshil me Qafë-Prushin, është kapur në flagrancë shtetasi B.K, me automjetin tip “Volsëagen CADDY”, ku kishte të ngarkuar mallra të ndryshme pa dokumentacion shoqërues, ku dyshohet se janë kontrabandë.

Në cilësinë e provës materiale u bë sekuestrimi i mallit dhe mjetit.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës për veprën penale “Tregtimi dhe transportimi i mallrave që janë kontrabandë” parashikuar nga neni 178 i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.