Arrestohen 3 shqiptarë, trafikonin drogë në Ravena

Ditën e sotme policia ka bërë të ditur emrat e të arrestuarve për trafikun e 2 tonëve kanabis që u bllokuan para dy ditësh në Ravena.

Kliko per me shume info

Burimet policore bëjnë me dije se të arrestuarit janë shqiptarët: Bledar Danaj vjeç 21, Erald Alidervishi vjeç 26 dhe Alfred Kamberaj vjeç 48.

Ndërkohë policia është duke vijuar hetimet për personat e tjerë të përfshirë në trafik.

Kujtojmë që kanabisi ishte transportuar nga Shqipëria në drejtim të Italisë nëpërmjet rrugëve detare, ndërsa dyshimet janë se për këtë trafikim janë përdorur anije, apo peshkarexha, pasi sasia e konsiderueshme e gjetur nuk mund të kalohej me motoskafë apo gomone.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.