Arrestimi i dhunshëm i Albin Kurtit, gazetarja bie në tokë pa ndjenja

Kliko per me shume info

Mediat në Kosovë transmetojnë të tjera pamje tronditëse nga arrestimi i dhunshëm i deputetit dhe themeluesit të Vetëvendosjes, Albin Kurti. Në operacion kanë marrë pjesë dhjetëra forca policie të cilat kanë përdorur edhe sprajt djegës.

Mediat kosovare raportojnë se policia ka hedhur spraj në drejtim të deputetëve dhe nuk kanë munguar as konfrontimet fizike mes policisë dhe simpatizantëve të Vetëvendosjes. Nga përplasjet dhe dhuna nuk kanë shpëtuar as gazetarët. Në një video të postuar shihet një gazetare e cila bie në tokë pa ndjenja.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.