Arrestimi i Albin Kurtit, reagon Haradinaj

Kryeministri Kosovës Ramush Haradinaj ka reaguar me anë të një postimi në Facebook  në lidhje me arrestimin e katër deputetëve të Lëvizjes së Vetvendosjes.

Haradinaj thotë se nuk do ti përkrahë kur janë në kundërshtim të gjyqësorit.

Kliko per me shume info

Postimi i plotë i Haradinajt:

Të dashur qytetarë të Kosovës,
Të respektuar kryesi e Lëvizjes Vetëvendosje,

Ju drejtohem me disa fjalë.
Kundërshtimet politike kundër marrëveshjeve të rrezikshme, kanë qenë, janë dhe mbeten legjitime.

LEXO EDHE:  Më shumë se 80 deputetë shqiptarë mbajnë armë!

Kundërshtimet ndaj institucioneve të gjyqësorit, dalin në terren tjetër, me presedanë të rrezikshëm për vendin.

Si kryetar i Qeverisë, sot, ju them se kam po ato qëndrime që kisha si kryetar partie, ku secili nga ne i jemi përgjigjur Gjyqësorit.

Ftoj Lëvizjen Vetëvendosje që të ndajë kundërshtimin politik, me kundërshtimin ndaj gjyqësorit.

LEXO EDHE:  “Na vranë për së dyti”, Presidenti fali vrasësin, familja shqiptare reagon e shokuar

Gjyqësori, edhe ashtu në vështirësi, dobësohet edhe më tepër kur deputetët e zgjedhur e kundërshtojnë atë.

Këtë thirrje e bëj, si Kryetar Qeverie, si kryetar partie por edhe si qytetar i Kosovës.

Nuk do të jem në përkrahjen tuaj, kur jeni në kundërshtim të gjyqësorit, pasi edhe më parë u kam kërkuar edhe kolegëve të mi, por edhe vet e kam respektuar gjyqësorin.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here