FOTO/ Droga mbulon Sheshin e Flamurit. Kërkohet arrestimi i Edi Ramës

Kliko per me shume info

Është zhvilluar një protestë sot ditën e Pavarësisë në sheshin e Flamurit.

Një grup qytetarësh që kanë dalë me pankarta në duar kanë kërkuar arrestimin e kryeministrit dhe e kanë akuzuar atë për shpalljen e narkoshtetit këto katër vite.

Kliko per me shume info

Protestuesit kanë mbushur sheshin e flamurit me pako hashashi duke ironizuar dhe akuzuar qeverinë.

“Ismail Qemali shpalli pavarësinë, Rama narkoshtetin”, shkruhet ne parullat e tyre. Mësohet se kanë qenë disa të rinj, pjesë e forumit rinor të PD-së, që e kanë pritur kryeministrin me parulla në duar, pikërisht në sheshin e Flamurit.

Ata kanë mbajtur në duar parulla, ku shihet se janë tre efektivët e policisë të arratisur Jaeld Çela, Gjergj Kohila dhe Sokol Bode. Mbi ta qëndron ish-ministri i Brendshëm dhe në krye të piramidës kryeministri Edi Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.