FOTO/ Ja çfarë shkruajnë mediat serbe për arrestimin e Albin Kurtit

Kliko per me shume info

Arrestimi i deputetit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe dy kolegeve të tij, Donika Kadaj Bujupi dhe Albulena Haxhiu, është pasqyruar edhe në mediat serbe.

‘Kurir’ pasqyron lajmin ku në qendër është arrestimi i Kurtit.

Kliko per me shume info

Ndërkohë, një tjetër media serbe e cilëson në titullin e saj Kurtin si “ekstremisti më i madh në Prishtinë”.

Arrestimi i tyre vjen një ditë më parë gjyqtari Beqir Kalludra urdhëroi arrestimin e deputetëve Kurti, Kadaj-Bujupi dhe Haxhiu madje u caktoi edhe paraburgim, për shkak të mos paraqitjes së tyre në seancën gjyqësore për hedhjen e gazit lotsjellës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.