Arrestime të reja për 1.5 ton drogë në Vilun, kapet bashkëpunëtori i policit

Kliko per me shume info

Policia lokale njoftoi sot se në vijim të operacionit “VILUNI BEACH, ndalohet një tjetër shtetas i shpallur në kërkim: Gjovalin Ndoj, 30 vjeç, banues në Lezhë

Ndalimi i Ndojit u bë pasi më datë 11.11.2017 është bërë shpallja në kërkim e tij si bashkëpunëtor i shtetasve të arrestuar po me këtë datë ku u sekuestruan 1502 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa.

Kliko per me shume info

Materialet do i referohen Prokurorisë për Krimet e Rënda Tiranë, për veprën penale “Trafikim i lëndëve narkotike e kryer në bashkëpunim, mbetur në tentative”, parashikuar nga neni 283/a 25 dhe 22 të Kodit Penal.

Në lidhje me këtë cështje më heretjanë arrestuar edhe gjashtë persona dhe një efektiv i policisë së shtetit bashkëpunëtor i trafik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.