Arilena Ara u jep fund thashethemeve se do ishte fituese, terhiqet nga Festivali i RTSH

Kliko per me shume info

Eshtë publikuar lista e plotë zyrtare e konkurrentëve të Festivalit të Këngës në RTSH, ku fituesi do ta përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovizion Portugalua 2018”.

Ndryshe nga sa është folur në media se fituese mund të ishte këngëtarja Arilena Ara, kjo e fundit nuk është pjesë e festivalit. Ende nuk dihet arsyeja e këtij vendimi, që e ka bërë këngëtaren të tërhiqet nga gara për festivalin.
Lista e pjesëmarrësve:

Kliko per me shume info

Artemisa Mithi
Boiken Lako
David dhe Genc Tukiçi
Elton Deda
Ergi Bregu
Evans Rama
Eugent Bushpepa
Grupi “Akullthyesit”
Grupi “Lynx”
Grupi “Na”
Inest Neziri
Lorela Sejdini
Manjola Nallbani
Mariza Ikonomi
Orgesa Zaimi
Redon Makashi
Rezarta Smaja e Luis Ejlli
Stefi dhe Endri Prifti
Tahir Gjoci
Voltan Prodani
Xhesika Polo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.