Gjendet anija me tetë persona të vdekur në bord

Kliko per me shume info

Një anije peshkimi është gjetur me trupat e 8 personave të pajetë.

Edhe pse nuk ka ende një deklaratë nga autoritetet lidhur me anijen misterioze, dyshohet se ajo mund të ketë ardhur nga Koreja e Veriut.

Kliko per me shume info

Rojet bregdetare të Japonisë zbuluan anijen prej 23 metra të gjatë ditën e premte në qytetin Oga.

Hetuesit përveç trupave të pajetë gjetën paketa cigaresh të zbrazëta dhe disa veshje të tyre që tregonin se kishin ardhur nga Koreja e Veriut.

Këto ishin disa nga të dhënat e para për të menduar se 8 personat e gjetur të vdekur ishin dezertorë apo peshkatarë të Koresë së Veriut.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.