Analiza e Lubonjës/ Anija e Tahirit e shpuar dhe me shumë vrima

Kliko per me shume info

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në studion e televizionit News24, ka komentuar zhvillimet e fundit në arenën politike në vend, ndërsa u ndal tek çështja Tahiri.

Kliko per me shume info

Sipas Lubonjës, kryeministri Edi Rama, ka një strategji për të kontrolluar institucionet e drejtësisë, ndërsa shtoi se po synon që të zgjedhë Kryeprokurorin e Përgjithshëm, me një shumicë të thjeshtë.

Teksa komentoi deklaratat e avokatit të biznesmenit të arrestuar me 863 mijë euro dhe 2 patentat e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, Lubonja u shpreh se argumentet e tij se gjoja parat ishin për një operacion shumë specifik të nënës së Orest Sotës, nuk qëndrojnë, sepse nuk ka spital në perëndim që të pranojë pagesa nën dorë, si dhe nuk mund të kalosh kufirin me më shumë se 10 mijë euro.

Sipas tij “Anija e Tahirit është e shpuar dhe me shumë vrima. Pa u mbyll një vrimë hapet një tjetër”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.