Analisti sulmon Ramën/ Në pamundësi për të rregulluar gomarin i bie shtypit

Analisti Dritan Hila, njëherësh moderator i emisionit “ARENA”, ishte i ftuar në studion e lajmeve të “SYRI.net”, ku ka hedhur akuza në drejtim të kryeministrit Edi Rama.

Kliko per me shume info

Teksa komentoi sulmet e Ramës ndaj medias dhe gazetarëve, Hila tha se kjo ndodh gjithmonë dhe me çdo kënd që i rrezikon pushtetin Kryeministrit Rama. Sipas tij kjo është një strategji e Kryeministrit për të delegjitimuar shtypin.

LEXO EDHE:  Rama sfidon qytetarin: ”Kujton se nuk ta gjej emrin unë ty, edhe numrin e telefonit po deshe”

“Unë mendoj se është strategji e Ramës për të delegjitimuar shtypin. Sepse shtypi demaskon problematikën me hashashin, me kanabisin e shumë probleme të kësaj qeverie.

Në pamundësi për të rregulluar gomarin i bie shtypit. Shiko retorikën që ai përdor kundër nesh, gazetarët janë gjobaxhinjë, nuk paraqesin realitetin, paguhen me paga marramendëse, e gjitha kjo bëhet për ti hedhur kundër popullit.

LEXO EDHE:  “Ishte farse!”/ Harxhi zbulon debatin e nxehtë në Këshillin Kombëtar të PD

Kryeministri ka problem me këdo që i rrezikon pushtetin, dhe shtypi i rrezikon pushtetin. Edi Rama e kalëroi mirë shtypin”, – u shpreh Hila.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here