Ambasadori amerikan tregon pasionin për traditën shqiptare

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu ka treguar pasionin e tij për traditën shqiptare.

Kliko per me shume info

Në disa foto të publikuara nga Ambasada Amerikane në rrjetet sociale, gjatë paradites së sotme shkruhet se “Ambasadori Donald Lu dhe personeli i Ambasadës mësojnë traditën e endjes në vegjë me Taze Lazrin”

Ja postimi i plotë i Ambasadës së SHBA:

LEXO EDHE:  Me kë u përball Tahiri në shkallët e Kuvendit? Shihni fotot dhe lëvizjet e tij brenda sallës

Foto e Ditës | Ambasadori Donald Lu dhe personeli i Ambasadës mësojnë traditën e endjes në vegjë me Taze Lazrin, në një fshat pranë Lezhës.

Taze dhe bashkëshorti i saj, Nikolla, ndihmojnë një sipërmarrje lokale duke thurur peceta dhe pëlhura të tjera, si dhe shporta të cilat përdoren për gjëra të ndryshme.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here