Alketa Vejsiu “braktis” ekranin shqiptar, nis punë në televizionin italian

Kliko per me shume info

Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu është një ndër më të pëlqyerat e publikut shqiptar pasi prej vitesh ka bërë emër në ekranin e Tv Klan.

Ajo ka drejtuar disa nga spektaklet më të ndjekur të këtij televizioni.
Por mesa duket pas kaq shumë vitesh në këtë televizion, Alketa ka vendosur të largohet për të nisur punë në një televizion italian.

Kliko per me shume info

Ka qenë Vera Grabocka që ka njoftuar lajmin, me anë të një postimi në Instagram ku moderatorja dhe producentja shfaqet në ndërtesën e “Mediaset”. “Paç fat”, i shkruan Grabocka.
Shumë urime pranë postimit moderatorja ka marre nga emra të njohur të ekranit si Valbona Selimllari, Roza Lati, Rudina Dembacaj, etj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.