Alarm për bombë në kullën Gerkin në Londër

Kliko per me shume info

Forca të shumta policie kanë rrethuar kullën Gerkin në Londër pas një alarmi për bombë.

Alarmi është ngritur pasi është vënë re një mjet i dyshimtë i parkuar afër kullës.

Kliko per me shume info

Oficerët e policisë janë në vendngjarje dhe po presin të mbërrijnë njësite speciale që do të bëjnë kontrollin e zonës me anë të një roboti të specializuar.

Zona është izoluar dhe njerëzit që banojnë afër janë porositur të qëndrojnë në banesat e tyre.

Gjithashtu mësohet se transporti publik është pezulluar dhe janë mbyllur dyqanet në afërsi të zonës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.