Akuza e ish-ministrit të Ramës: Për një javë erdhën 2 mijë qengja të ngrirë

Kliko per me shume info

Ish-ministri i kabinetit Rama në mandatin e parë qeverisës, Edmond Panariti, i cili vjen nga radhët e LSI-së, ka komentuar fushatën e AKU-së për mbylljen e disa thertoreve në vend.Sipas Panaritit, kjo fushatë po bëhet për të favorizuar disa biznese në vend, ndërsa ka shtuar se brenda një jave u futën rreth 2 mijë qengja të ngrinë në territorin shqiptar.

Kliko per me shume info

Ja çfarë shkruan Panariti:

“Fushata e mbylljeve të thertoreve nën pretekstin e standardeve të sigurisë dhe që shkatërroi mijëra biznese të vogla i shërbeu jo konsumatorit, por një grushti superbiznesesh të cilët vetëm brenda një jave futën plot 2000 qingja të ngrirë dhe 700 qingja të gjallë importi duke nxjerrë jashtë loje qindra blegtorë dhe tufat e tyre”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.