EMRI/ Aksioni i madh antikanabis në Përmet, arrestohet 61- vjeçari i shpallur në kërkim

Kliko per me shume info

Një 61-vjeçar nga Përmeti ka rënë në prangat e Policisë.

Policia bën me dije se në pranga ka rënë shtetasi Ismet Saliu, 61- vjeç me banim në Përmet, për të cilin gjykata kishte dhënë masën e sigurisë “Arrest me burg” në mungesë.

Kliko per me shume info

Saliu ishte shpallur në kërkim pas operacionit anti- kanabis në Përmet ku u sekuestruan 12 tonë kanabis.

Saliu akuzohet për veprat penate ‘Prodhimi e shitje të lëndëve narkotike’ dhe “pjesemarrje ne organizatë Kriminale”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.