Aksidenti tragjik që i mori jetën Sokol Olldashit/ Kush shkoi i pari në vendin e ngjarjes?

Në një intervistë për gazetën “Panorama”, gazetari I BBC-së dhe mik i ngushtë i të ndjerit Sokol Olldashi, ka rrëfyer per biseden qe ka bere me Kiun, pronarin e kafenese afer vendit te aksidentit tragjik që i mori jetën ish-ministrit të Transportit, Sokol Olldashi.

Kliko per me shume info

“Koli e njihte Kiun, se unë e kisha çuar disa herë kur inspektonim tunelin e Elbasanit. Sa herë kalonte andej, Koli ndalonte dhe pinte ndonjë kafe.

LEXO EDHE:  Shpërthen kongresmeni i njohur amerikan: Politikanët shqiptarë mafiozë, kanë paguar miliona vetëm për të dalë në foto me mua

Kiu më tha: “Erdhi nga tuneli, ma bëri me drita të gjata, por nuk ndaloi kësaj radhe. Unë isha jashtë, sepse binte një shi i zi dhe frynte erë e po merresha me tendën. E ndoqa me shikim makinën që iku, madje e pashë makinën kur doli nga rruga”.

Unë e pyeta: “A shkove menjëherë te vendi i aksidentit?”

LEXO EDHE:  Skandali në Fier/ Pezullohet mësuesja që rrihte fëmijët

“Jo, më tha Kiu, sepse kur kam shkuar në një rast të ngjashëm, më kanë mbajtur tri ditë në polici, sepse nuk duhet të kisha prekur gjë te vendi i ngjarjes. Kur pashë që ndaluan makinat që kalonin rrugës, atëherë shkova dhe unë te kthesa”.

Unë e pyeta se kush kishte shkuar i pari? Kiu më tha se i pari kishte shkuar Zyber Tarja, banor i zonës.”

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here