Aksidenti me 8 të plagosur, dëshmia tronditëse: Shoferi mbante në timon dhe të birin

Kliko per me shume info

Një aksident rrugor që për pak është kthyer në tragjedi është regjistruar pasditen e kësaj të premteje në aksin rrugor që lidh qytetin e Gramshit dhe fshatin Bërsik. Nga aksidenti u plagosën 8 persona mes tyre dhe 5 fëmijë.

Në automjet tip fouristradë që drejtohej nga 30- vjeçari me iniciale K.D ka dalë nga rruga dhe ka rënë duke u rrokullisur nga një lartësi prej gati 100 metrash.

Kliko per me shume info

Sipas dëshmisë së njërës prej udhëtarëve drejtuesi i makinës ka thyer rregullat e qarkullimit, pasi ka marrë në prehër djalin e tij 8-vjeçar, i cili në një moment i la lëvizur timonin duke përfunduar në humnerë. Personat që ndodheshin në makinë kanë mbetur të gjithë të plagosur rëndë.

Një vajzë të mitur që ndodhet e shtuar dhe spitalin e Gramshit, ka rrëfyer se ka dalë nga dritarja, ndërsa kujton dhe faktin se shoferi kishte djalin e tij të mitur në prehër në momentin kur ndodhi aksidenti, ka thënë për Report Tv.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.