Aksident i rëndë në Itali, vdes një karabinier e plagosen 6 persona. Mes tyre shqiptarë

Personi qe shihni ne foto eshte karabinieri i vdekur.

Një aksident i rëndë me 1 të vdekur e disa te plagosur, ka ndodhur në aksin rrugor Siena-Bettolle të Italisë.

Sipas mediave italiane, në aksident janë përfshirë dy makina dhe një furgon nga i cili ka humbur jeten një karabinier 43-vjeçar, Giancarlo Alberto Forino, banues në Asciano.

Kliko per me shume info

Ndërkohë, të plagosurit janë dy italianë, dy shqiptarë, një kosovar dhe një rumun, të cilët ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  PLASIN protestat/ Kuksianët bashkohen NJËZËRI: LIROJINI vëllezërit tanë!

Emrat e të plagosurve nuk bëhen me dije.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here