Aksident i rëndë në Itali, vdes një karabinier e plagosen 6 persona. Mes tyre shqiptarë

Kliko per me shume info

Personi qe shihni ne foto eshte karabinieri i vdekur.

Një aksident i rëndë me 1 të vdekur e disa te plagosur, ka ndodhur në aksin rrugor Siena-Bettolle të Italisë.

Sipas mediave italiane, në aksident janë përfshirë dy makina dhe një furgon nga i cili ka humbur jeten një karabinier 43-vjeçar, Giancarlo Alberto Forino, banues në Asciano.

Kliko per me shume info

Ndërkohë, të plagosurit janë dy italianë, dy shqiptarë, një kosovar dhe një rumun, të cilët ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.

Emrat e të plagosurve nuk bëhen me dije.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.