15-vjeçari në timon humbet kontrollin dhe përplaset me pemën, 5 të vdekur, mes tyre 3 adoleshentë

Pesë persona në Britani, duke përfshirë tre adoleshentë, kanë vdekur pasi një makinë e vjedhur u përplas me një pemë në Leeds.

Viktima më e re në moshë ishtë një djalë 12-vjeçar, sipas policisë në Yorkshiren Perëndimor.

Kliko per me shume info

Dy djem 15 vjeç dhe dy të tjerë 24 dhe 28 vjeç, mbetën të vdekur.

Ngjarja ndodhi të shtunën rreth orët 21:54 me orën lokale, shkruan bbc.

LEXO EDHE:  Zbulohet shifra kolosale, sa kushtoi sulmi 1 orësh ndaj Asadit

Dy prej personave ndërruan jetë në moment, ndërsa të tjerët në spital.

Dy drejtuesit 15-vjeçarë po mbahen në polici pasi dyshohet se kanë shkaktuar vdekjen e këtyre personave nga drejtimi i rrezikshëm i makinës.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here