‘’Agjentja e ISIS ndikoi në largimin e Visho Ajazit’’

Kliko per me shume info

Gazetari dhe eksperti i çështjeve të sigurisë, Gjergj Thanasi ka folur për Visho Ajazin, ish- kreu i SHISH.

Pasi u përfol se kishe marrëdhënie me një agjente ruse, të shërbimit sekret të Rusisë, me emrin Olga, gazetari nxjerr një tjetër emër.

Kliko per me shume info

Ai flet edhe per një italiane te natyralizuar në myslimane dhe luftëtare të ISIS, e njohur me emrin Fatima

“Nuk e implikoj Visho Ajazin, por them se ai ka pasur dijeni edhe për këtë rast, por ia ka lënë kopilin në derë Edi Ramës. Në dokumentet e daljes të sistemit TIMS të Pikës së Kontrollit të Kalimit të Kufirit në Portin e Vlorës, provohet që Moisi Habilaj, sot i arrestuar në Itali, nuk figuron se ka kaluar nga policia e kufirit, por kur ka mbërritur në Itali, ka deklaruar pasaportën e tij si udhëtar i tragetit”- thote ai.
Sipas tij, më 12 janar 2017 kemi edhe qytetaren italiane Maria Giuglia Sergio ose Fatima me emrin e islamizuar si terroriste. “Ka gjyq Fatima në Itali dhe është dënuar në shkallë të parë. Ajo është e martuar me Aldo Kobuzin e famshëm, nga Gërmenji i vogël i Lushnjes, i janë arrestuar familjarë si të Aldos, ashtu dhe nga familja e Maries”- thote ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.