Flet më në fund Adi Krasta: Ja si më larguan nga Top Channel

Kliko per me shume info

Gazetari dhe moderatori Adi Krasta është rrëfyer për motivet e largimit të tij nga televizioni kombëtar Top Channel.

“Në Top Channel ishte një eksperiencë interesante dhe e mirë…Aty bëra një program për kastën e mesme. Unë ika nga TCH se ma kërkuan që të mbyllej më herët kontrata.

Kliko per me shume info

Nuk e kam shumë të qartë arsyen. Nuk është shkruar në asnjë nga dokumentet. Ishte një ndarje xhentëllmenësh.

Aty nuk pata liri. Edhe një monolog i imi është hequr nga YouTube. Edhe disa të ftuar krijuan një lloj tensioni. Kjo ishte atmosfera aty…”, deklaroi Krasta.

“Besoj se Tani i Topit nuk e krijoi atë ekran për të mbështetur bizneset e tjera, por që të jepte një ekran për fjalën”, tha Krasta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.