Abortoi fëmijën, pas 15 vitesh zbulon se foshnja 4 muajsh ishte ende në bark

Kliko per me shume info

Mjekët në Indi u tronditën kur zbuluan se një grua mbante një fetus të kalcifikuar në barkun e saj gjatë 15 viteve të fundit.

52-vjeçarja, e cili nuk dëshiron të emërohet, e ndërpreu shtatzëninë e saj, pasi familja e saj dyshohet se nuk e miratonte atë që të kishte një fëmijë tjetër, raporton Dailymail.

Kliko per me shume info

Në atë kohë, obstetri dhe gjinekologu i saj që e trajtoi atë, konfirmoi se shtatzënia u ndërpre me sukses.

Megjithatë, ajo vazhdoi të vuante nga dhimbjet e barkut gjatë viteve dhe u vizitua trk disa mjekë, të cilët vetëm i dhanëpilula për aciditetin.

Dhe për tre vitet e fundit, ajo kishte vazhduar me të vjella, duke ngritur alarmin.

Ajo pastaj shkoi për tu vizituar tek një specialist që zbuloi gjetjen e rrallë – dhe ka pasur një operacion dy-orësh për të hequr “foshnjen e gurit plotësisht të rritur”, siç e përshkroi mjekësia./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.