13 prokurorët që i nënshtrohen vettingut të parët. Ja kush i prin listës i pari!

Kliko per me shume info

Janë 13 prokurorët që po i nënshtrohen të parët procesit të vettingut. Aktualisht Komisioni i Pavaruar i Kualifikimit po merret me dosjet e atyre që kandidojnë për Këshillin e Lartë të Prokurorisë dhe Këshillin e Emërimeve në Drejtësi.

Sipas Ora Neës në listë është edhe kryeprokurori Adriatik Llalla. Me short janë përzgjedhur më parë dhe dosjet për gjyqtarët e Gjykatës Kushtetueses, Gjykatës së Lartë.

Kliko per me shume info

Emrat e prokuroreve në vetting:

PROKURORIA E PËRGJITHSHME

Adriatik LLalla

Rovena Gashi

Kosta Beluri

Anila Leka

Arben Dollapi

PROKURORIA E KRIMEVE TË RËNDA

Besnik Muçi

Gentian Osmani

Gentian Trenova

PROKURORIA E TIRANËS

Dritan Rreshka

Antoneta Sevdari

Shpëtim Kurti

Arben Nela

Atriatik Cama

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.