1.6 ton drogë, 3 prej të arrestuarve para prokurorëve të Pireut

Kliko per me shume info

Pas kapjes së 1.6 ton drogë në skaf janë dërguar në Prokurorinë e Pireut 3 nga të arrestuarit. Mësohet se në Prokurori janë dërguar një italian, një bullgar dhe një shqiptar.

Po kështu të arrestuarit po merren në pyetje nga prokurori dhe mësohet se ata kanë mbajtur qëndrim mohues ndaj akuzave.

Kliko per me shume info

Theksojmë se italiani konsiderohet ne akt-akuzë me rol drejtues ne grup. Nesër dhe pasnesër do të dërgohen në prokurori 8 të tjerët. Nga ku aksion i policisë deri më tani janë arrestuar 11 persona.

Sipas mediave greke droga kishte si destinacion Turqinë dhe bosi i saj është shqiptar dhe jeton në një vilë në bregdet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.