Vlorë, kapet peshkaqeni “Dem”

Peshkatarët e Vlorës kanë kapur sërish një specie të rrezikshëm në ujrat e Jonit. Bëhet fjalë për një peshkaqen që duhet “Dem”.

Sipas specialistëve, ky peshkaqen është agresiv dhe i rrezikshëm, por zakonisht ky qëndron në thellësi të ujrave.

Kliko per me shume info

Por peshkatarët kanë arritur të kapin edhe një peshkaqen tjetër të qujatur “Dhelpër”.

Kjo specie po vjen në zhdukje dhe kapja e tij është një rastësi. Të dy peshkaqenët janë të rrallë në ujrat tona, por mbërritja në cektësi duket se lidhet me mungesën e ushqimit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.