Trazira në Barcelonë, qytetarët në demonstratë pro unitetit

Një dhunë shpërtheu në qytetin e Barcelonës sot në periferi të një demonstrimi pro unitetit, që përkonte me ditën kombëtare të Spanjës.

Nën moton “Katalonia po, Spanja gjithashtu”, marshimi kaloni paqësisht nëpër një nga rrugët kryesore të qytetit, me një atmosferë festive.

Kliko per me shume info

Megjithatë, në një video regjistrim mund të shihen njerëzit që valëzojnë flamujt katalonjas dhe spanjollë, duke hedhur karrige dhe tavolina kundër njëri-tjetrit, para se policia të arrinte t’i shpërndante.
Ishte e paqartë se çfarë e nxiti dhunën rreth “Placa de Catalunya” të qytetit, ose kush ishte i përfshirë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.