Tension në Kuvend, Rama pa mikrofon i drejtohet Berishës: Je i rrjedhur

Seanca e sotme e Kuvendit nisi dhe u pasua me tensione. Teksa ish-kryeministri Sali Berisha po fliste nga foltorja e Kuvendit, duke e quajtur sjelljen e pr/ligjit për pakicat në shkelje të hapur të Kushtetutës dhe një gjë fare qesharake, që sipas tij bëhet për rivalitet mes klaneve mafioze në qeveri, ka reaguar pa mikrofon nga vendi kryeministri Rama.

LEXO EDHE:  “Ishte farse!”/ Harxhi zbulon debatin e nxehtë në Këshillin Kombëtar të PD

Ai i ka thënë Berishës “i rrjedhur”.

Kliko per me shume info

Kaq ka mjaftuar që deputete e PD-së, të nisin protestën në sallë, deri në bllokimin e foltores.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here