Festonte ditëlindjen, presidenti i Turkmenistanit i bën një dhuratë Putinit (Video)

Kliko per me shume info

Presidenti i Turkmenistanit, Gubanguli Berdimuhamedov i ka dhuruar Putinit për ditëlindje një qenesh të vogël të cilit i ka vendosur emrin Verni.

“Urime ditëlindjen. Ju uroj shëndet, sukses dhe të gjitha të mirat në jetë. Dëshiroj t’ju dhuroj një qenush të racës alabai”, ka thënë Berdimuhamedov të parit të Kremlinit.

Kliko per me shume info

Duket se kjo dhuratë i ka pëlqyer presidetnit rus, i cili është ngritur në këmbë dhe ka marrë qenushin për ta ledhatuar.

Kujtojmë se më herët ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi i dhuroi një mbulesë për krevat mikut të tij, në të cilën ishte një fotografi e Putinit dhe Berlusconit duke shtrënguar duart.

Президент Туркмении поздравил Путина с прошедшим днем Ангела и подарил щенка алабая по кличке Верный 🐶 #путин

Posted by Кремлевский пул РИА Новости on Mittwoch, 11. Oktober 2017

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.