“Rrugaç lëre Berishën të flasë!”, Ruçi përjashton nga seanca Flamur Nokën

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga seanca e Kuvendit deputetin Flamur Noka.

Ndërprerja e fjalës së Berishës nga ana e kryeparlamentarit Gramoz Ruci është bërë shkak për sherrin e radhës në Kuvend.

Kliko per me shume info

Në kohën që Berishës i mbaroi koha teksa fliste per projektlogjin e sjelle nga ministria e Jashtme per pakicat, Ruci i ka hequr fjalën dhe Berisha është ulur në vend.

Deputeti Flamur Noka ka kerkuar ti jepet fjala per procedure, por Ruci ka theksuar se nuk ka fjale për prcedure dhe ka njoftuar deputetin Shezai Rrokaj te marre fjalen ne foltore.

Debati

Ruci: Kaloi koha, zoti Berisha, mbaroi koha ulu.

Noka flet nga vendi: Fjalën për procedurë

Ruci: Ulu, mos fol, Nuk ka procedurë

Noka:Na tregon ti procedurat, ca kujton ti, xhandar

Ruci: Të tërheq vëmendjen, mos fol, lerë deputetin të flasë

Noka: Fjala për procedurë, rrugaç, jep fjalën, xhandar

Noka-Ramës: Ky ke b*thë ti ti heqësh fjalën Sali Berishës

Ruci: Atehere, te terhoqa tre here verejtjen, po shkel rregulloren, me detyrove te marr mase, je i perjahstuar nga seanca, pushim deri sa te lirosh foltoren.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.