Parashikimi i motit për sot

Moti i kthjellët mbetet dominant në territor deri pas mesditës kur vranësira të karakterit lokal shfaqen në zonat malore Jugore e Veriore.

Pjesa e dytë e ditës vijon me kthjellime në ultësirën perëndimore ndërsa vranësira kalimtare do të ketë në ekstremin Verior dhe zonat kufitare Lindore. Gjatë natës, vijon dominimi i kthjellimeve në territor por vranësira kalimtare mbeten prezentë në ekstremin Verior.

Kliko per me shume info

Sipas “MeteoAlb”, temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në orët e para të ditës por rritja vijon gjatë mesditës kur pritet një maksimum termik mbi 28°C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor dhe për pasojë, në brigjet detare gjenerohet dallgëzim 2 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.