Noka u përjashtua nga seanca, PS mbledh firmat: Të ndëshkohet 10 ditë

Trazira dhe debat në Kuvend, lufta është për firma.

PD-LSI-PR kanë gati firmat për përjashtimin me 10 ditë të kryeministrit Rama, nga ana e saj PS po mbledh firmat për përjashtimin po me kaq ditë të deputetit demokrat Flamur Noka.

Kliko per me shume info

Sot pas debatit dhe përplasjeve në Kuvend, kryetari Gramoz Ruci përjashto deputetin Noka nga seanca dhe pasi ky i fundit nuk lëvizi nga salla, Ruci shtyu punimet e Kuvendit deri në orën 17:00.
Shkak u bë ndërhyrja e Nokës që kërkoi ti jepej fjala për procedurë ndërkohë që Ruci i kishte ndërprerë fjalën ish kryeministrit Berisha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.