Garda nuk largoi Flamur Nokën nga salla, Ruçi shtyn seancën deri në orën 17:00

Shtyhet sërish seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë, njësoj si ndodhi edhe një javë më parë.

Pas vendimit të marrë nga kryeparlamentari Gramoz Ruçi për përjashtimin nga seanca të deputetit demokrat Flamur Noka, ai dhe demokratët e tjerë kanë mbajtur të pushtuar foltoren.

Kliko per me shume info

Në rinisje të seancës pas 5 minutëshit pushim, Ruçi ka konstatuar se deputeti Noka i përjashtuar nuk kishte dalë nga seanca.

LEXO EDHE:  Imami, Topalli dhe Patozi kritika të forta Bashës: Po merr peng partinë

“Në kushte të tilla, jam i detyruar të njoftoj pezullimin e seancës për një kohë të caktuar, seanca rifillon në orën 17:00”- tha Ruçi.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here