Motra e Fildesit i kërkon gjykatës: Mi lini mua fëmijët, ish- bashkëshorti: Do të rriten pranë familjes sime

Kliko per me shume info

Motra e Fildes Hafizit dy muaj pas vrasjes së kësaj të fundit nga ish- bashkëshortit, i është drejtuar me kërkesë gjykatës.

Motra e gjyqtares së ndjerë, Amela Asllanaj ka kërkuar që gjykata t’i japë saj kujdestarinë e dy fëmijëve, vajzës dhe djalit.
Pak kohë pas gjëmës në familje, kur ish-burri ekzekutoi ditën në mes të Tiranës gjyqtaren

Kliko per me shume info

Mësohet se kërkesa është depozituar ne Gjykatën e Tiranës dhe ka pasur perballje me vete autorin e krimit, te atin e femijeve, Fadil Kasemi.
Mesohet se Kasemi ka kundërshtuar këtë kërkesë duke u shprehur se “femijët nuk kanë pse te shkojnë tek tezja, kur mund te rriten pranë të afermve te mi”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.