Kastravecë dhe vezë, kjo është maska natyrale që ‘’shëron’’ fytyrën tuaj nga yndyra

Kliko per me shume info

Kujdesuni për shëndetin tuaj, flokun, fytyrën. Trysnia e punës, shqetësimet e shumta dhe streset ndikojnë shumë në cdo pjesë të trupit tuaj.

Një problem janë edhe rudhat. Njihuni me një maskë natyrale, që do ta shpëtojë atë nga yndyra.
Maska me kastravec ju ndihmon për të luftuar kundër puçrrave dhe është e nevojshme për fytyrat me yndyrë. Ajo gjithashtu heq qeskat poshtë syve dhe rrathët e errët të syve.

Kliko per me shume info

Përbërësit: 1 lugë çaji mente, 1 lugë çaji lëng limoni, ½ kastravec dhe 1 vezë
Përgatitja
Hidhni në mikser kastravecin dhe menten. Më pas shtoni lëngun e limonit dhe vezën.
Përbërjen e përftuar vendoseni në frigorifer për rreth 10-15 minuta. Nxirreni nga frigoriferi dhe aplikojeni në fytyrë duke e lënë të veprojë për 15 minuta. Në fund shpëlajeni fytyrën me ujë të vakët.
Kjo maskë që përmendëm më lart është shumë praktike dhe e thjeshtë, ju ndihmon që të largoni yndyrën, e rrjedhimisht edhe puçrrat dhe ju jep shkëlqim në fytyrë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.