Ja si do të jetë moti në pesë ditët e ardhshme

Kliko per me shume info

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka bërë me dije se gjatë pesë ditëve të ardhshme në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vende-vende me vranësira të shpërndara.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 16-21 gradë celsius.

Kliko per me shume info

Në viset malore temperaturat minimale do të lëvizin nga 1-5 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 12-17 gradë celsius.

Shtypja atmosferike gjatë gjithë kësaj periudhe do të shënojë ngritje graduale. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi maksimale deri 6m/s”, është thënë në njoftimin e IHMK-së.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.