Ish- ministri u ‘’mund’’ nga vdekja, mesazhi i tij për sëmundjen

Kliko per me shume info

Dritan Prifti, ish-ministri i Ekonomisë dhe Energjetikës, ndërroi jetën në moshën 49 vjeҫare.

Prifti ka folur para zgjedhjeve të 25 qershorit për gjendjen e tij shëndetësore, dhe ka lajmëruar aso kohe se do të largohej nga politika.
“Nuk do kishte kënaqësi më të madhe për mua sesa të kisha mundësi të kandidoja dhe përfaqësoja përsëri Ju në politikë. Por nuk mundem fizikisht.

Kliko per me shume info

Kam mbi një vit që luftoj me një sëmundje agresive dhe të vështirë gjaku. Kurimi vazhdon dhe pak muaj dhe nuk më jep mundësi të shkëputem për fushatë. Kam bindjen që do ta kaloj dhe këtë siklet shpejt. Nuk dua të mërziteni”, -ka deklaruar Prifti

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.