Ja 9 ekipet europiane që prenë “biletën” për në Botëror, Holanda jashtë “Rusi 2018”

Kliko per me shume info

Pas sfidave të luajtur sot në mbrëmje janë përcaktuar edhe 9 ekipet europiane që kanë prerë biletën për të shkuar në botërorin Rusi 2018.

Një biletë për në Botëror kanë siguruar Franca, Portugalia dhe Belgjika, ndërsa Zvicra, Suedia, Danimarka, Kroacia dhe Italia kanë një tjetër shans në muajin nëntor kur do të luhen ndeshjet e play-off.

Kliko per me shume info

Skuadrat e kualifikuara direkt

Rusia (vendi organizator)

Franca

Portugalia

Gjermania

Serbia

Polonia

Anglia

Spanja

Belgjika

Islanda

Në play-off (do kualifikohen katër skuadra)

Zvicër 7

Itali 17

Kroaci 18

Irlandë e Veriut 20

Suedi 23

Danimarkë 26

Greqi 47

Irlanda e Veriut 34

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.