Erdogani “pushton” Serbinë, Ivica Dacic këndon Osman Aga

Ministri i Jashtem Ivica Dacic i njohur per qendrimet e tij nacionaliste, e ka humbur kontrollin fare gjate vizites se presidentit turk Erdogan ne Serbi.

Gjate nje darke te shtruar me pranine e presidentit turk Edrogan dhe presidentit serb Vucic, Dacic ka rembyer mikrofonin dhe ia ka marre kenges.

Kliko per me shume info

Kete e ka bere edhe me Edi Ramen, por ne ndryshim nga cdo rast tjeter, Dacic ka kenduar kengen e mirenjohur turke Osman Aga.
Gjte qendrimit ne Serbi, Erdogan ka firmosur mese 12 marreveshje per rritjen e investimeve turke ne kete shtetduke shenuar nje hap te ri ne mardheniet mes dy vendeve./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.