Dy shqiptarët kapen me drogë në Igumenicë, qeni ‘K9’ zbulon se ku ishte fshehur

Policia greke ka sekuestruar sot një sasi lëndësh narkotike në portin e Igumenicës, ndërsa poseduesit ishin shqiptarë.

Mësohet se droga u gjet në automjetin Mercedes-Benz në portin e Igumenicës në tentativë për të ikur në Itali.

Kliko per me shume info

Ka qenë qeni i policisë “K9”, që zbuloi midis sediljeve të pasme dhe portbagazhit 16 pako me 13 kg 950 gram marijuanë.
“BalkanËeb” mëson se automjeti vinte nga Shqipëria e drejtohej nga 63-vjeçari Edmond Gixhari nga Kavaja, me pasagjer Viaro Kukelin, 24-vjeç nga Tirana.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.