Defekti? Telefonit iPhone 8 i bie ekrani papritur!

Kliko per me shume info

Apple është duke hetuar rastet e telefonit iPhone 8, për të cilin thuhet se është hapur vetvetiu në skajet e lidhura të metalit dhe xhamit. Gazeta britanike Independent shkruan se kompania amerikane ka marrë seriozisht rastet.

Apple ka marrë disa reklama në lidhje me hapjen e telefonit gjatë mbushjes. Një rast është regjistruar në Tajvan, të cilin e kanë dokumentuar mediat lokale.

Kliko per me shume info

Rasti tjetër është shënuar në Japoni. Përdoruesi që ka paraqitur rastin, ka bërë të ditur se iPhone 8 Plus ishte shitur me ekran të ndarë nga shtëpiza. Të gjitha gjërat lidhur me rastin, përdoruesi i kishte publikuar në rrjetin shoqëror Twitter.

Kompania Apple ka refuzuar të komentojë rastet, por ka konfirmuar për mediumin britanik se është duke hetuar të dyja rastet dhe do të bëjë të ditura së shpejti rezultatet e hetimit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.