Bllokohet Facebook, rrjeti social del jashtë loje për disa orë

Kliko per me shume info

Mbarë bota ka ndeshur probleme serioze sot ne qasjen ne facebook dhe Instagram.

Miliona përdorues të Facebook raportuan përmes rrjeteve të tjera sociale, kryesisht Twitter se e kanë të pamundur të logohen në profilet e tyre në të dyja këto platforma.

Kliko per me shume info

Harta e denoncimeve është e gjërë dhe raportohet se fillimisht problemet e para kanë nisur në Europë dhe më pas janë përhapur në SHBA, Azi dhe Amerikën Latine.

Avaritë kanë zgjatur për më shumë se dy orë dhe për momentin nuk dihet shkaku i kësaj.

Nga Facebook dhe Instagram, që të dyja rrjete sociale të Mark Zuckerberg, nuk ka ende asnjë koment për këtë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.