A do shkojë në gjyq të dëshmojë për çështjen “Shullazi”? Berisha bën ironi: Tek Edvin Shullazi?

Pasi është kërkuar të jetë i pranishëm në cilësinë e dëshmitarit për gjyqin ‘Shullazi’, ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë lidhur me këtë çështje.

Në një prononcim për gazetaret, Berisha bëri ironi, ndërsa u përgjigj me një pyetje. “Ku të shkoj? Tek Edvin Shullazi, tek Edvin Shullazi?”, u shpreh teksa qeshte.

LEXO EDHE:  Ministrja e Drejtësisë: Mbështetja më e madhe buxhetore e qeverisë për institucionet e Vettingut
Kliko per me shume info

Kanë qenë pikërisht Shullazi dhe ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri që kërkuan dëshminë e Berishës.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here