Atentati i dyfishtë në Lushnje, zbardhen emrat e dy të vrarëve e tre të plagosurve

Kliko per me shume info

Dy persona të vrarë dhe tre të plagosur është bilanci i atentatit me armë zjarri qendodhi mbremjen e sotme në Lushnje.

Sipas policise, persona të paidentifikuar qëlluan me breshëri kallashnikovi nga një makinë në lëvizje, duke shkaktuar masakër në qendër të qytetit.

Kliko per me shume info

Te shtenat sollen dy viktima dhe tre të plagosur, mes tyre një 66-vjeçar i cili po kalonte me biçikletë.

Viktima jane shtetasit Jurgen Hoxha 26 vjeç dhe Zamir Latifi 26 vjeçndersa te plagosur kane mbetur Marjus M. Xhepexhiu 26 vjeç, Bujar Turku 66 vjeç po kalonte me biçikletë (i plagosur rastësisht)dhe shtetasi me iniciale S.Xh 25 vjeç.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.