Jeni munduar kot, agjërimi sekreti për humbje peshë

Agjërimi mund të shkaktojë humbje të konsiderueshme peshe në pak javë, zbulojnë hulumtime të reja.

Ata të cilët ushqehen me një dietë normale për dy ditë dhe qëndrojnë më pas 24 orë pa ushqim, humbasin shumë kilogram pas vetëm gjashtë javësh, zbuloi një studim.

Kliko per me shume info

Studiuesit besojnë se agjërimi prodhon një proteinë e cil bën që qelizat e bardha të gjakut të stimulojnë qelizat e yndyrës për të djegur lipidet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.