Votimi në Kuvend, Ramush Haradinaj zgjidhet kryeministër i Kosovës

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është zgjedhur kryeministër i Kosovës.

Ishin 61 vota për, një apstenim dhe asnjë kundër, pasi deputetët e VV-së, LDK-së dhe Alternativës kanë lëshuar sallën.

Kliko per me shume info

Kuvendi e mbajti seancen pas zgjedhjes se kryetarit Kadri Veseli dhe pas nenshkrimit te paktit te ri politik qe mundesoi formimin e shumices qeverisese./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.